Mevzuat Değişiklikleri

Bir davadan bir davaya yetişmeye çalışırken mevzuat değişikliklerini ne kadar takip edebiliyorsunuz? Tüm işleriniz arasında her gün Resmi Gazete’yi takip etmenizin mümkün olmadığını biliyoruz. Bu yüzden TurkLex® olarak size mevzuat değişliklerini aktif olarak takip edebileceğiniz bir sistem sunuyoruz.

Yapay zekâ kullanan TurkLex®, Resmi Gazete’de yayınlan tüm mevzuat değişikliklerini eş zamanlı olarak sisteme yükler. Böylece mevzuat değişikliliklerini araştırmak için ayrıca zaman ayırmak zorunda kalmazsınız.

Bunun yanı sıra, TurkLex® zaman çizelgesi ile mevzuat değişiklilerinin kronolojik sıraya sokuyor. Bu sayede, bir ceza davası için mevzuat taraması yapıyorsanız, zaman çizelgesine bakarak hangi kanuni değişikliğin lehe olduğunu görebiliyorsunuz. Bu sistem, davanızı güçlendirecek ve zamanı daha iyi kullanmanızı sağlayacaktır.

Bir örnekle açıklayacak olursak; Türk Ceza Kanunu madde 13’ü sistemde sorguladığımızda mevzuat değişiklerinin, en güncel olandan geçmişe doğru sıralandığını görüyoruz. Bu sıralama ise düzenlemelerin Resmi Gazete’de yayınlanış tarihine göre yapılıyor. Yapılan değişiklikleri kolayca ayırt edebilmeniz içinse tarihler ve yapılan eklemeler renklendiriliyor. Örneğin; kırmızı ile yazılan tarihler bir önceki kanuna göre değişikliklerin olduğunu gösteriyor. Kanunda yapılan değişiklikleri pembe ile yeni eklenen maddeleri ve cümleleri ise yeşil ile yazılarak bu ayrım ortaya konuluyor. Bununla birlikte, değişiklik yapılan kanunların etkisini görebilmek için yanına gelen atıfları inceleyebiliyorsunuz. Örneğin; bir torba yasa çıktığında bunun önceki kanunlara etkisini bu sayede rahatça görebiliyorsunuz.

Davalarınıza muazzam bir etkisi olacak mevzuat değişikliklerini takip etmek ve bu değişiklikleri tespit etmek artık daha kolay. Şüphesiz, TurkLex®’in sunduğu bu hizmet günlük çalışmalarınıza hız kazandıracak, verimliliğinizi artıracak ve dava başarı oranınız yükseltecektir.