Hukuk Arama Motoru

 

Anlam Tabanlı Arama İle Gelen Hız

TurkLex hukuk arama motoru, aramanızı sözcüklerin anlamlarına göre yapar. Daha aramanızı yaparken size sorgunuza anlam açısından yakın sorgular önerir.

Diğer arama motorlarında ilgili kanun maddesine ulaşmak için birebir aynı terimleri kullanmak gerekirken ve bu yüzden çok önemli mevzuat bilgilerini kaçırma ihtimali doğarken TurkLex® milyonlarca kelime öbeği arasındaki bağlantıyı otomatik olarak kurar. Bu sayede örneğin “adam öldürme” diye yaptığınız sorguyla ceza hukukunda böyle bir terim geçmemesine rağmen ilgili ceza kanunu maddesine ulaşmanızı sağlar, çalışmalarınızı son derece hızlandırır.

İlgili Blog Yazıları

 

Hassas ve Akıllı Arama

TurkLex ile mevzuat, içtihat, literatür, kişisel kütüphaneniz ve İnternet’te arama yapabilirsiniz. 150’dan fazla hukuki kategoriyi seçerek araştırmalarınıza odaklanıp zaman kazanabilirsiniz. TurkLex’in yapay zekâ teknolojisi size sonuç kümelerini önererek aramalarınıza yön verir. İhtiyacınız olan bilgiye çok hızlı ulaşımınızı sağlar.

İlgili Blog Yazıları

 

Mevzuat Değişiklikleri

Mevzuattaki güncel değişiklikleri takip etmek, mevzuattaki çapraz bağlantıları kurmak ve zaman çizelgesinde bir kanunun değişikliklerini görebilmek çok önemlidir.

TurkLex veritabanı günlük olarak Resmi Gazete’den gelen bilgilerle güncellenir. Kanun maddelerinin çapraz bağlantılarını rahatça görebilir, bir kanun maddesinin değişikliklerini renkli olarak görüntüleyebilirsiniz. İlgili kanun maddelerine başka mevzuat ve içtihat tarafından yapılan bütün bağlantıları tek bakışta bulabilirsiniz.

İlgili Blog Yazıları