ARAMA

Ekranın üst kısmındaki arama çubuğuna anahtar kelimenizi girerek (Kanun adı, Emsal No, Kavram, Başlık vb.) arama yapabilirsiniz. Sorgunuzu yaparken, açılan menüde sorgunuzla ilgili benzer kavramlar önerilir. Arama sonuçlarınızı tarihe ve ilgiye göre sıralayabilirsiniz.

FİLTRELER

TurkLex geniş filtreleme seçeneklerine sahiptir. Filtreler, daha isabetli sonuçlara erişmenizi kolaylaştırır. Sorgunuzu girdikten sonra ekranının sol tarafında bulunan 150'dan fazla hukuki kategori arasında seçim yapıp sonuca odaklanarak zaman kazanabilirsiniz. Mevzuat, Kurumlar, Kanun-Madde, Hukuki Kategoriler ve Dava Sonuç filtreleme seçeneklerini kullanarak aramak istediğiniz sonuca etkin ve hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra ilgi ve zaman filtrelerini kullanarak sonuçlar içerisinde sıralama yapabilirsiniz.

SONUÇ KÜMELERİ

Sorgunuzu girip arama yaptıktan sonra Belgelerim sekmesine tıklayıp sol tarafta bulunan sonuç kümeleri pastasını kullanarak filtreleme yapabilirsiniz. Turklex arama sonuçlarınızı analiz eder ve size arama sonuçlarıyla ilgili konularda başlıklar sunar. Önerilen başlıklardan birini seçerek aramanızı yönlendirebilirsiniz Bu yöntemle de listelenmiş belgeleriniz arasında filtreleme yapmış olursunuz. Turklex size geniş bilgi dağarcığını en hızlı şekilde ulaştırarak “gerçek anlamda” rehberlik edecektir.