ARAMA SONUCUNA ERİŞİM

Aramayı yaptıktan sonra, sıralamalı bir sonuç listesi alırsınız. Sistem, içeriği; kolaylıkla gezmenizi, anlamanızı ve içerikten faydalanmanızı sağlayan birçok işlevsel özelliğe sahiptir.

BENZER SONUÇLARI LİSTELEME

Elinizdeki belgenin araştırmanızla alakalı olduğunu ve bu belgeye benzer daha fazla sonuç görmek istediğinizi fark ettiniz. Bu seçenek, zamanınızı kaybetmeden ilgili sonuçları kısa sürede bulmanıza yardımcı olur. Ayrıca yaratıcılığınızı kullanarak gelişmiş aramalar yapabilirsiniz. Örneğin, "Mevzuat" kısmında bulunan bir belgeyi incelediniz ve bu belgenin konusuna benzer diğer hukuki dokümanları görmek istediniz. İlgili sonuç üzerinde ‘Benzerlerini Bul’ seçeneğini tıklayarak belgenin konusuyla alakalı diğer mevzuat, içtihat ve literatür sonuçlarına listelenmiş şekilde ulaşabilirsiniz.

BELGE ANALİZİ

Yüklediğiniz belgenin içeriğini açmadan da ne ile alakalı olduğunu anlayabilirsiniz. Belge Analizi, içeriği bir bakışta görmenizi sağlayarak size zaman kazandırır. Ayrıca, analizin üst kısmındaki, belgelerin konularına bakarak da zaman kazanabilirsiniz.  Belge Analizi sayesinde ilgili belgenin hukukî kategorisini, hangi kanunla ilgili olduğunu görebilir, özetinden konuyu çok daha hızlı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

BELGE ÖZETİ

Sonuçlarınızı okurken TurkLex işlevleri size yardımcı olur. Örneğin “Gelen ve Giden Bağlantılar’’ işlevi bu paralelde aradığınız bilgilere erişim konusunda sizlere gezinme kolaylığı sunmaktadır.’Belge Özellikleri’ aracılığıyla belgeyi ve içeriğini hızlıca anlayabilirsiniz. Sonuç belgesi, aradığınız sorgu terimleriyle vurgulanmış şekilde görünecektir. Belge çok uzun olduğunda, sorguladığınız terimler belgede dağılmış olacaktır; işte Hızlı Erişim'in çok kullanışlı olduğu yer burasıdır. Hızlı erişimi tıklayın ve belge içerisinde aramak istediğiniz kavramları girin. Aramanıza ait tüm sonuçlar karşınızda! Artık önerilen sonuçlardan birini seçmeniz yeterlidir.

ETİKET BULUTU

TurkLex ile içerikleri etiketleyebilir ve vurgulayabilirsiniz. Bu sayede bir dava hakkındaki notlarınızı alıp daha sonra ihtiyacınız olduğunda bu notları kullanabilirsiniz. Bu sayede ilgili içerik için her defasında araştırma yapmak zorunda kalmazsınız ve zaman kazanırsınız. İçeriğe tekrar girdiğinizde işaretlediğiniz bölümü vurgulanmış olarak görebilirsiniz. Notlarınızı Kontrol Panelindeki 'Notlarım' menüsünde izleyebilirsiniz.

Soruların varsa, bizimle iletişime geçebilirsin.